Jak zrobić girlandy z balonów? Proste DIY krok po kroku!

Balony to gadżety, bez których ciężko wyobrazić sobie baby shower, przyjęcie urodzinowe czy przywitanie ukochanej osoby po dłuższej rozłące. Kiedy jednak pojedyncze balony to zbyt mało, aby podkreślić wyjątkowość tej chwili, warto wykorzystać więcej sztuk. Dowiedz się koniecznie, jak zrobić girlandę z balonów, aby dekoracja na długo utkwiła w pamięci i doskonale podkreśliła ten wspaniały moment.

jak zrobić girlandę z balonów

Dekoracje balonowe – jaki rodzaj warto wybrać?

Wszyscy doskonale wiemy, czym są balony. Pojedyncze, okrągłe gadżety wykonane z gumy (lateksu) z pewnością każdy z nas widział kilkukrotnie. Dla jednych były to elementy urozmaicające dziecięce zabawy od najmłodszych lat, podczas gdy inni widzieli je dopiero na przedszkolnych lub szkolnych balach. Obecnie balony dzielą się na:

 • Lateksowe (gumowe) – modele wykonane w całości z miękkiej i rozciągliwej gumy, które cechują się niską ceną i dużą elastycznością,
 • Foliowe – modele wykonane z folii zgrzewanej na obrzeżach, której można nadać praktycznie każdy kształt, w tym cyfr, liter i zwierząt.

To nie jest jedyny istotny podział – balony stanowią wspaniałą oprawę rozmaitych uroczystości, jednak bardzo istotne jest ich odpowiednie wypełnienie. Wbrew pozorom ma ono nie mniejszy wpływ na ich atrakcyjność, niż sam kształt gadżetu, jego wielkość czy kolor.

 • Balony napełnione powietrzem są bardzo łatwe w przygotowaniu (wystarczy napompować je ustnie). Ponadto nie wymagają zastosowania żadnych dodatkowych urządzeń.
 • Balony wypełnione helem unoszą się ku górze, gdyż hel, jako gaz jest lżejszy niż powietrze. W ich przypadku niezbędny będzie jednak zakup butli z helem.

Przeczytaj także: Jak nadmuchać balon foliowy?

Co można ozdobić za pomocą girlandy balonowej?

Girlandę balonową można zastosować na kilka sposobów. W większości przypadków służy jako atrakcyjne urozmaicenie ciekawej imprezy i przyczynia się do stworzenia wesołej atmosfery. Stanowi formę celebracji i gadżet, bez którego ciężko zorganizować udaną imprezę.

Balony w różnych kolorach sprawdzą się na:

 • imprezie urodzinowej,
 • imprezie powitalnej,
 • uroczystościach okolicznościowych,
 • baby shower,
 • weselach i ślubach,
 • koncertach,
 • firmowych eventach,
 • imprezach plenerowych,
 • półkach i stoiskach sklepowych w trakcie trwania promocji.

Jak zrobić girlandę z balonów?

Jak zrobić girlandy z balonów? Wystarczy chwila wolnego czasu, trochę cierpliwości oraz, co najważniejsze – sporo chęci. Wspaniałe dekoracje balonowe mogą znakomicie urozmaicić każdą imprezę, jednak w praktyce nikt nie robi jej codziennie. Dla większości osób wykonanie girlandy jest bardzo trudne nie ze względu na sam proces, a brak wystarczającej wiedzy i doświadczenia. Warto zatem poznać sprawdzone sposoby, które pozwolą wykonać piękną girlandę z balonów.

Przygotowanie girlandy – co będzie Ci potrzebne?

Przygotowanie girlandy w różnych kształtach wcale nie jest tak trudne jak mogłoby się wydawać. Wystarczy zakupić:

 • odpowiednią liczbę balonów,
 • sznurki i wstążki do ich wiązania,
 • elementy stelaża dekoracji (jeśli będzie potrzebny),
 • nożyczki.

Jak zrobić balonową girlandę?

W pierwszym etapie oczywiście nadmuchaj balony. W przypadku niewielkich konstrukcji składających się z kilku-kilkunastu sztuk wystarczy siła naszych płuc, lecz przy nieco większych i bardziej skomplikowanych warto sięgnąć po pompkę ręczną lub elektryczną. Ręczna jest tańsza, wymaga jednak naszej siły do pompowania, podczas gdy elektryczna, mimo że nieco droższa, wymaga do działania jedynie podłączenia do prądu. Warto pompować balony tylko częściowo, nie do poziomu bliskiego ich maksymalnej pojemności. Po ich nadmuchaniu zwiąż ich końcówkę standardowo na pętelkę i w ten sposób je zabezpiecz.

W drugim etapie zwiąż dwa balony ze sobą – wystarczy połączyć w tym celu ich końcówki na supełek. Uzyskasz w ten sposób tak zwane dwójki – dwa balony połączone ze sobą, które mogą służyć jako samodzielna konstrukcja do wieszania na ścianie, suficie czy pomiędzy filarami w ogrodzie. Warto ją jednak dodatkowo uzupełnić. Wykorzystaj w tym celu dwie przygotowane wcześniej dwójki i połącz je w gotowe czwórki. Wystarczy ułożyć je prostopadle i kilkukrotnie owinąć wokół własnej osi końcówki balonów. W ostatnim etapie należy połączyć ze sobą czwórki za pomocą zakupionych wcześniej wstążek oraz tasiemek – dobrze sprawdzi się także cienki sznurek.

Przeczytaj także: Jak wiązać balony? Sprawdzone patenty!

W najbardziej skomplikowanych konstrukcjach nie obejdzie się bez szablonu, który można wykorzystywać wielokrotnie i za jego pomocą tworzyć duże, kolorowe ozdoby przydatne na różne okazje. Takie rozwiązanie wygląda wspaniale na pamiątkowych zdjęciach i z powodzeniem wykorzystasz je minimum kilka razy na kolejnych uroczystościach. Produkty te są wyposażone w specjalne miejsca montażowe, dzięki którym można stworzyć nietuzinkową dekorację, którą każdy gość zapamięta na długi czas.

FAQ:

1. Jak zrobić girlandę z balonów?

Aby zrobić girlandę z balonów, wystarczy połączyć nadmuchane balony ze sobą w dwójki za pomocą ich końcówek, po czym połączyć dwie z nich w jedną czwórkę. Gotową ozdobę można przywiązać np. do karnisza za pomocą sznurka. W ten sposób uzyskasz znakomitą dekorację, która świetnie sprawdzi się na każdej imprezie.

2. Girlanda z balonów – gdzie ją wykorzystać?

Girlandy z balonów to atrakcyjna ozdoba, zarówno dla małych, jak i dużych. Wspaniałe wzory i nietuzinkowe konstrukcje warto wykorzystać jako gadżet na urodziny, imieniny, wieczory kawalerskie i panieńskie, baby shower i na wiele innych okazji.

3. Czego potrzeba do wykonania girlandy?

Do wykonania girlandy niezbędne okażą się balony, wstążki, sznurki oraz nożyczki, a także szablony – jeśli girlanda ma stanowić formę dekoracji do wielokrotnego użytku.

Rekomendowane produkty
Opinie klientów zobacz: wszystkie opinie

Twoja opinia może być pierwsza.

Pokazuje 0-0 z 0 opinii
Uwaga!
* pola wymagane Dodaj opinię